Oferta wycieczek szkolnych

 

Praga od 560 zł

DZIEŃ 1: wyjazd w godzinach porannych. Przyjazd do PRAGI. Spacer dzielnicą Żydowską Józefów (cmentarz, ratusz, synagogi). Czas wolny. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ 2: śniadanie. Zwiedzanie miasta obejmuje m.in.: zamek na Hradczanach, katedra św. Wita – siedziba arcybiskupów praskich, bazylika św. Jerzego – jedna z najstarszych zachowanych budowli sakralnych w mieście, słynna Złota Uliczka, klasztor na Strachovie. Mała Strana - zabytkowa dzielnica z pałacem i przepięknymi ogrodami Valdsteina, wyspa Kampa - praska „Wenecja”. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3: śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Dalszy ciąg zwiedzania miasta m.in.: Rynek Staromiejski, ratusz ze słynnym zegarem Orloj, pomnik Jana Husa, kościół św. Mikołaja, rokokowy Pałac Goltz-Kinskych, Most Karola. Czas wolny. Wyjazd do Polski ok. godz. 15.00. Powrót w godzinach późnowieczornych/nocnych.

 

 

 

Budapeszt od 529 zł

DZIEŃ 1: wyjazd w godzinach porannych. Przyjazd do Budapesztu. W programie zwiedzania m.in.: neorenesansowa bazylika św. Stefana, wzgórze Gellerta z którego rozciąga się przepiękna panorama Budapesztu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 2: śniadanie. Zwiedzamy: Wzgórze Zamkowe - Zamek Królewski, Baszta Rybacka, kościół Macieja, Brama Wiedeńska, Plac Bohaterów, park Varosliget, Vaci Utca. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3: śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd z Budapesztu. Po drodze zwiedzanie Szentendre - „miasta artystów”, Muzeum Marcepanu i Muzeum Miniatur. Przejazd do Visehrad – ruiny królewskiego pałacu i cytadela. Przejazd do Esztergom, krótkie zwiedzanie miasteczka, miejsca koronacji św. Stefana. Wyjazd do Polski.. Powrót w godzinach późnowieczornych/nocnych.

 

 

Kotlina Kłodzka od 450 zł

DZIEŃ 1: wyjazd w godzinach porannych. Przejazd do Kłodzka. Zwiedzanie Twierdzy Kłodzkiej. Przejazd do Dusznik Zdroju, zwiedzanie parku zdrojowego z Dworkiem Chopina, pijalni wód zdrojowych oraz Muzeum Papiernictwa. Zakwaterowanie w ośrodku wczasowym, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2: śniadanie, przejazd do Karłowa, wycieczka z przewodnikiem po labiryncie skalnym w Górach Stołowych (Szczeliniec, Pasterka, Błędne Skały). Czas wolny. Powrót do ośrodka, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3: śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd do Kudowy Zdroju, zwiedzanie parku zdrojowego, wizyta w Kaplicy Czaszek w Czermnej. Przejazd do Wambierzyc z późnobarokową bazyliką oraz zwiedzanie mini-zoo. Powrót w godzinach wieczornych.

 

 

Krynica – Słowacja od 325 zł

DZIEŃ 1: Wyjazd w godzinach porannych, wycieczka na Słowację. W programie: zwiedzanie Zamku w Starej Lubowni, Stary Smokowiec, kolejka na Hrebieniok, spacer szlakiem do wodospadów Zimnej Wody (obowiązuje turystyczne obuwie). Przejazd i zwiedzanie Jaskini Bielskiej. Przejazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2: Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Muszyny Zdrój; zwiedzanie zabytkowej cerkwi. Spacer w Ogrodach Sensorycznych; punkt widokowy, zwiedzanie najciekawszych miejsc centrum miasta Krynicy, wjazd kolejką na Górę Parkową, zejście pieszo ścieżką spacerową do Pijalni Wód Mineralnych. i Muzeum Nikifora. Zwiedzanie cerkwi prawosławnej oraz cmentarza na którym spoczywa Nikifor Krynicki, wyjazd w drogę powrotną do Tarnobrzega. Powrót w godzinach nocnych.

 

 

Karkonosze – Skalne Miasto (Czechy) od 475 zł

DZIEŃ 1: Wyjazd w godzinach nocnych/porannych. Przejazd do Siedlęcina – zwiedzanie wieży rycerskiej. Przejazd do Lubomierza - zwiedzanie Muzeum Kargula i Pawlaka. Przejazd do Zamku Czocha – zwiedzanie. Przejazd do Szklarskiej Poręby: Muzeum Minerałów. Przejazd do ośrodka. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2: Śniadanie, wycieczka w góry (trasa w zależności od warunków pogodowych). Wycieczka piesza na Śnieżkę; najwyższy szczyt Karkonoszy. Powrót przez schroniska górskie Strzechę Akademicką i Samotnię; najpiękniejsze schronisko w polskich Karkonoszach. Powrót do obiektu, obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3: śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Skalnego Miasta, gdzie natura wyżłobiła w piaskowcach bajeczne kształty. Fakultatywnie możliwy rejs łodzią. Zwiedzanie Zamku w Nachodzie z dziedzińcami i ogrodami zamkowymi. Powrót w godzinach późnowieczornych.

 

 

 

Bratysława – Wiedeń od 599 zł

DZIEŃ 1: wyjazd w godzinach porannych. Przejazd do Bratysławy. Zwiedzanie obejmuje: Rynek na Starym Mieście, Bramę Michalską, ulica Michalska i Venturska – najstarsze ulice miasta, Pałac Prymasowski, Synagogę. Przejazd pod Zamek w Bratysławie, przejście pod katedrę św. Marcina. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2: śniadanie. Przejazd do Wiednia. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem obejmuje: Ringstrasse: Operę, Hofburg - zimową rezydencję cesarską (z zewnątrz), Teatr Dworski, Ratusz, następnie spacer po Starym Mieście, w programie zwiedzania  m.in.: ulica Graben, katedra św. Szczepana. Przejazd do III dzielnicy, gdzie znajduje się Hundertwasserhaus. Czas wolny. Powrót do hotelu w Bratysławie. Obiadokolacja. Nocleg

DZIEŃ 3: śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Liptowskiego Mikulasza. Całodzienny pobyt w jednym z najbardziej znanych parków wodnych – Tatralandia. Czas wolny. Wyjazd do Polski ok. godz. 15.00. Powrót w godzinach późnowieczornych/nocnych.

 

 

 

Berlin od 749 zł

DZIEŃ 1: wyjazd w godzinach porannych. Przejazd do Berlina. Zwiedzanie Katedry Berlińskiej, która została zbudowana w latach 1894-1905 według planów architekta Juliusa Carla Raschdorffa z Pszczyny w stylu późnego, włoskiego renesansu, przejazd do Alexanderplatz z wieżą telewizyjną. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 2: śniadanie. Zwiedzanie z zewnątrz: Charlottenburg – barokowej rezydencji królów pruskich, Bramy Brandenburskiej - to jeden z charakterystycznych punktów miasta, Gmach Reichstagu – siedziba parlamentu z udostępnioną dla turystów szklaną kopułą, aleja Unter den Linden - historycznie główna ulica miasta. Checkpoint Charlie z pozostałościami muru Berlińskiego - jedno z najbardziej znanych przejść granicznych między NRD a Berlinem Zachodnim. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu nocleg.

DZIEŃ 3: śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Poczdamu - miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, w programie zwiedzania m.in.: kompleks pałacowy Sanssouci z oranżerią ogrodową, następnie Pałac Cecilienhof – miejsce podpisania Układu Poczdamskiego (z zewnątrz). Powrót w godzinach późnowieczornych/nocnych.

 

 

 

Trójmiasto od 455 zł